Træningstider og holdoversigt

Corona træningsplan fra 26/10 2020.

Oprindelig sæsonplan 20/21 i bunden af siden.

Mandag:

  • 17-18: Børn Violet
  • 18-19.30: Kata elite (instruktør: Mikkel)
  • 19.30-21.00: Kumite øvede (Instruktør: Mads) - TILMELDING PÅKRÆVET

Tirsdag:

  • 16-17: Grøn, børn/unge 
  • 17-18.30: Brun voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny) TILMELDING PÅKRÆVET
  • NY TID 18.30-19.30: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • NY TID 19.30-20.30: Sort, voksne (instruktør: Jacques) TILMELDING PÅKRÆVET
  • NY TID 20.30-21.30: Sort, voksne (instruktør: Jacques) TILMELDING PÅKRÆVET

Onsdag:

  • 16.30-17.30: Hvid børn (begynder) Aske
  • 17.30-18.30: Hvid familie (begynder) Dojo A  9 deltagere (instruktør: Bo Mikael) TILMELDING PÅKRÆVET
  • EKSTRA 17.30-18.30: Hvid familie (begynder) Dojo B 6 deltagere (instruktør: Mark/Morten) TILMELDING PÅKRÆVET
  • 18.30-19.30: Grøn familie Dojo A  9 deltagere (instruktør: Bo Mikael) TILMELDING PÅKRÆVET
  • EKSTRA 17.30-18.30: Grøn familie (begynder) Dojo B 6 deltagere (instruktør: Mark/Morten) TILMELDING PÅKRÆVET
  • NY TID 19.30-20.30: Violet familie (instruktør: Tom) TILMELDING PÅKRÆVET
  • NY TID 20.30-21.30: Brun familie (instruktør: Tom) TILMELDING PÅKRÆVET

Torsdag:

  • 16-17: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-18.30: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny)
  • 18.30-20.00: Brun unge 1.-3. kyu (instruktør: Søren)
  • 20.00-21.30: Sort voksne (instruktør: Jesper) TILMELDING PÅKRÆVET

Dojo B: 

  • 18.30-19.30: Karatefit (instruktør: Kenny) 
  • 19.30-20.30: Kata udvalgte (instruktør: Kenny)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata Elite (instruktør: Kim)
  • 18.30-20.00: Kumite Elite (instruktør: Kim)
  • 20.00-22.00: Tema- og gradueringstræning

Lørdag: 

  • 9-9.45: Mini hvid (begynder) (instruktør: Marianne, Jonas og Laura)
  • 9.45-10.30: Mini gul/orange (instruktør: Marianne, Jonas og Laura)
  • 10.30-11.30: Hvid børn (begynder) (instruktør: William, Peter og Jonas)
  • 11.30-12.30: Grøn/violet børn/unge (instruktør: William, Peter og Jonas)
  • 12.30-13.45: Brun børn/unge (instruktør: William, Peter og Jonas)

Søndag:

  • 10.30-11.45: Kumite talent  (instruktør: Harald) TILMELDING PÅKRÆVET
  • 11.45-13.00: Kumite øvede (instruktør: Harald) TILMELDING PÅKRÆVET
  • 13-14: Hvid familie (begynder) (Instruktør: Jeanette) TILMELDING PÅKRÆVET
  • 14-15: Grøn familie (instruktør: Gorm) TILMELDING PÅKRÆVET
  • NY TID 15-16: Violet familie (instruktør: Gorm) TILMELDING PÅKRÆVET
  • 16-17.15: Brun familie (instruktør: Gorm)  TILMELDING PÅKRÆVET
  • 17.15-18.30: Åben træning voksen (instruktør: Søren eller højstgraduerede) TILMELDING PÅKRÆVET

----------------------------------------------------------------------

Sæsonplan 20/21

Mandag:

  • 17-18: Børn Violet
  • 18-19.30: Kata elite (instruktør: Mikkel)
  • 19.30-21.00: Kumite øvede (Instruktør: Mads)

Tirsdag:

  • 16-17: Grøn, børn/unge 
  • 17-18.30: Brun voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny)
  • 18.30-20: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • 20-21.30: Sort, voksne (instruktør: Jacques)

Onsdag:

  • 16.30-17.30: Hvid børn (begynder) Aske
  • 17.30-18.30: Hvid familie (begynder) (instruktør: Bo Mikael)
  • 18.30-19.30: Grøn familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 19.30-20.30 (21.00): Violet familie + brun  (instruktør: Tom)

Torsdag:

  • 16-17: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-18.30: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny)
  • 18.30-20.00: Brun unge 1.-3. kyu (instruktør: Søren)
  • 20.00-21.30: Sort voksne (instruktør: Jesper)

Dojo B: 

  • 18.30-19.30: Karatefit (instruktør: Kenny)
  • 19.30-20.30: Kata udvalgte (instruktør: Kenny)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata Elite (instruktør: Kim)
  • 18.30-20.00: Kumite Elite (instruktør: Kim)
  • 20.00-22.00: Tema- og gradueringstræning

Lørdag: 

  • 9-9.45: Mini hvid (begynder) (instruktør: Lulu og Peter)
  • 9.45-10.30: Mini gul/orange (instruktør: Lulu og Peter)
  • 10.30-11.30: Hvid børn (begynder) (instruktør: William og Peter)
  • 11.30-12.30: Grøn/violet børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)
  • 12.30-13.45: Brun børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)

Søndag:

  • 10.30-11.45: Kumite talent  (instruktør: Harald)
  • 11.45-13.00: Kumite øvede (instruktør: Harald)
  • 13-14: Hvid familie (begynder) 
  • 14-15: Grøn familie (instruktør: Gorm)
  • 15-16.15: Violet familie (instruktør: Gorm)
  • 16.00-17.15: Brun familie (selvopvarming i dojo B) (instruktør: Gorm)  
  • 17.00-18.30: Åben træning voksen (instruktør: Søren eller højestgraduerede)

 

Sæsonplan 19/20:

Mandag:

  • 16-17: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-18: Børn grøn (instruktør: Aske)
  • 18-19.30: Kata elite (instruktør: Mikkel)
  • 19.30-21.00: Kumite øvede (Instruktør: Mads)

Tirsdag:

  • 16-17: Violet + brun 3. kyu, Børn/unge (instruktør: Aske)
  • 17-18.30: Brun, unge 1.-2. kyu & voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny)
  • 18.30-20: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • 20-21.30: Sort, voksne (instruktør: Jacques)

Onsdag:

  • 16.30-17.30: Orange børn (begynder) (instruktør: Pi)
  • 17.30-18.30: Orange familie (begynder) (instruktør: Bo Mikael)
  • 18.30-19.30: Grøn familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 19.30-20.30: Violet familie (instruktør: Tom)

       Dojo A + B:

  • 19.30-21.00: Rolige violet/brun/sort-bælter (instruktør: Tom)

Torsdag:

  • 17-18.30: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny)
  • 18.30-19.30: Brun, unge 2.-3. kyu & voksne 1.-3-kyu (instruktør: Søren)
  • 19.30-21: Sort voksne (instruktør: Jesper)

       Dojo B: 

  • 18.30-19.30: Karatefit (instruktør: Kenny)
  • 19.30-20.30: Kata udvalgte (instruktør: Kenny)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata Elite (instruktør: Kim)
  • 18.30-20.00: Kumite Elite (instruktør: Kim)
  • 20.00-22.00: Tema- og gradueringstræning

Lørdag: 

  • 9-9.45: Mini hvid (begynder) (instruktør: Lulu og Cecilie)
  • 9.45-10.30: Mini gul/orange (instruktør: Lulu og Cecilie)
  • 10.30-11.30: Orange børn (begynder) (instruktør: Lina, William og Peter)
  • 11.30-12.30: Grøn børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)
  • 12.30-13.30: Violet børn/unge (instruktør: Lina, William og Peter)

Søndag:

  • 10.30-12: Kumite talent  (instruktør: Harald)
  • 12-13.30: Kumite øvede (instruktør: Harald)
  • 14-15: Orange familie (begynder) (instruktør: Gorm)
  • 15-16.15: Grøn familie (instruktør: Gorm)
  • 16-17.15: Violet familie + brun + brun familie (selvopvarming i dojo B) (instruktør: Gorm)
  • 17.15-18.30: Åben træning voksen (instruktør: Søren, Mads)

Midlertidig træningsplan frem til 8/6 2020

Der er kun plads til 9 deltagere på hvert hold.

For nogle hold er der mulighed for at tilmelde sig en alternativ træning. Det er vigtigt, at man møder op på det sted, hvor træningen finder sted (hvilket ikke altid er ved dojoen).

Vis venligst hensyn, så alle får mulighed for at træne. Så snart det er muligt at træne flere sammen eller træne i dojoen, kommer der besked

Mandag:

  • 16-16.55: Kata 9-15 år, min. 5 kyu (instruktør: Aske)
  • 17-17.55: Børn grøn (instruktør: Aske)
  • 18-19: Kata Elite, Mikkel
  • 19.05-20.10: Kumite øvede (Instruktør: Mads)

Tirsdag:

  • 16-16,55: Violet + brun 3. kyu, Børn/unge (instruktør: Aske)
  • 17-17.55: Brun, unge 1.-2. kyu & voksne 1.-3. kyu  (instruktør: Tonny)
  • 18.-18.55: Sort, børn/unge (instruktør: Jacques)
  • 19-19.55: Sort, voksne (instruktør: Jacques)
  • 20-20.55: Sort, voksne (instruktør: Jacques)

Onsdag:

  • 16.30-17.25: Orange børn (instruktør: Pi)
  • 16.30-17.25: Orange børn 2 (instruktør: Frederik)
  • 17.30-18.25: Orange familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 17.30-18.25: Orange familie 2 (instruktør: Mark)
  • 18.30-19.25: Grøn familie (instruktør: Bo Mikael)
  • 18.30-19.25: Grøn familie 2 (instruktør: Mark)
  • 19.30-20.25: Violet familie (instruktør: Tom)

Torsdag:

  • 17.15-18.15: Brun 1. kyu + sort unge (instruktør: Kenny
  • 18.20-19.20: Brun, unge 2.-3. kyu & voksne 1.-3-kyu (instruktør: Søren)
  • 19.25 -21: Sort voksne (instruktør: Jesper)

Fredag:

  • 17.00-18.30: Kata Elite (instruktør: Kim)
  • 18.30-20.00: Kumite Elite (instruktør: Kim)

Lørdag: 

  • 10.00-10.25: Mini hvid (instruktør: Lulu
  • 10.00-10.25: Mini hvid 2 (instruktør: Cecilie
  • 10.30 -10.55: Mini gul/orange (instruktør: Lulu)
  • 10.30 -10.55: Mini gul/orange 2 (instruktør: Lulu)
  • 11.00-11.40: Orange børn (begynder) (instruktør: Lina, William eller Peter)
  • 11.45 -12.30: Grøn børn/unge (instruktør: Lina, William eller Peter)
  • 12.35-13.30: Violet børn/unge (instruktør: Lina, William eller Peter)

Søndag:

  • 11.00-11.55 Kumite talent  (instruktør: Harald)
  • 12.00 -12.55: Kumite øvede (instruktør: Harald)
  • 14-14.55: Orange familie (instruktør: Gorm)
  • 14-14.55: Orange familie 2 (instruktør: Jeanette)
  • 15-15.55: Grøn familie (instruktør: Gorm)
  • 15-15.55: Grøn familie 2 (instruktør: Jeanette)
  • 16-16.55: Violet familie (instruktør: Gorm)
  • 16-16.55: Violet familie 2 (instruktør: Jeanette)
  • 17-17.55: Brun alle (instruktør: Gorm)
  • 17-17.55: Brun alle 2 (instruktør: Jeanette)